Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Instagram'da Mavi Tik Nasıl Alınır?

Bir sosyal mecrada mavi tik alma yani hesabı doğrulatma hesabınızın imajı için oldukça büyük bir önemli taşıyor. Özellikle bir konsept hesabınız varsa ya da bir işletme hesabı kullanıyorsanız, hesabınızı doğrulatıp mavi tik almak sizi takip eden insanların gözünde sizi önemli bir noktaya taşır. Türkiye’nin en popüler sosyal mecralarından bir tanesi olan Instagram’da mavi tik almak için belli bir süreçten geçiyorsunuz. Instagram şirketi eskiden mavi tik alacak hesapların tamamına kendisi bakıp kendisi karar veriyordu ancak artık bu sistem böyle işlemiyor. Hesabını onaylatmak isteyen her bir kullanıcı mavi tik için Instagram’a başvuruda bulunabilir. Instagram hesabınızı doğrulatarak mavi tik almanız hesabınızın marka sürecinde çok önemli bir etken olabilir.

Instagram’da Mavi Tik Nasıl Alınır? 

Instagram’da mavi tik alma süreci düşünüldüğü kadar zor değildir. Uygulamanın sizden istediği bilgileri ve verileri hazırlarsanız kısa bir süre içerisinde Instagram hesabınızı doğrulatıp mavi tike sahip olabilirsiniz. Instagram’da doğrulanmış bir hesabınızın olmasını istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip etmeniz sizin için yeterli olacaktır:

  • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinize gidin.
  • Profil kısmından Instagram ayarlarını açın.
  • Ayarlarda bölmünde Doğrulama talep et kısmını göreceksiniz. Doğrulama talep et bölümü açtıktan sonra karşınıza bir form çıkacak. Bu aşamada karşınıza çıkan formu doldurun.
  • Başvurunuzun kaydedilmesini bekleyin.
  • Formu doldurup gönderdikten sonra Instagram mavi tik konusunda size geri bir dönüş yapacaktır.

Instagram Mavi Tik Almanın Faydası Nedir?

Instagram, dünyada 1 milyar kullanıcısı Türkiye’de ise 55 milyon kullanıcısı olan popüler bir sosyal medya platformu. Doğrulanmış bir Instagram hesabınız olduğunda  hesabınızın üstünde küçük bir mavi tik görünür. Bunun önemi, hesabınızın artık doğrulanmış bir hesap olarak gözükmesidir. Gelen bu işaret Instagram hikayelerinde de görünür. 

Haberler, medya, spor, devlet, müzik, moda, eğlence ya da blogger gibi kategorilerde göndereceğiniz doğrulama formu talebi, hesabınızı bu kategorilerden sadece birinde mavi tikli yapabilir. Bu da Instagram’da yapmış olduğunuz tüm paylaşımlarda artık, takipçilerinizin sizi doğrulanmış bir mavi tikli hesap olarak görmesini olanak sağlar. Erişimleriniz artar ve hikayeleriniz daha çok görüntülenir.