Instagram'da 6 Haneli Kod Hatası Nedir? Kod Hatası Neden Olur?

Instagram'da 6 Haneli Kod Hatası Nedir? Kod Hatası Neden Olur?

Instagram her ne kadar zamanımızın bir çoğunu geçirdiğimiz sosyal mecralardan bir tanesi olsa da zaman zaman teknik problemler ile karşılaşabiliyoruz. Instagram’da güvenlik nedeniyle hesabınızı doğrultmanızı isteyen 6 haneli kod problemi de bunlardan bir tanesi.

Instagram’da 6 haneli kod gelmiyor hatası neden yaşanıyor?

Instagram, bir milyardan fazla aktif kullanıcıya sahip bir sosyal mecra ve dünyada en çok kullanan ülkelerden birisiyiz desek yanlış olmaz. Instagram’ın dünya genelinde bu kadar çok bilinir olması da beraberinde de bazı sorunları getiriyor. Instagram'dan 6 haneli kod gelmemesinin asıl sebebi sunucu ve yavaşlıkla kaynaklı. Milyonlarca kişinin kullandığı bir uygulamada bazen yaşanan aşırı yüklenmeler elbette ki ciddi sorunları beraberinde getirir. Hesap doğrulamak için istenilen bir bilgi olan 6 haneli kodun kullanıcıların yüzde 30’undan fazlasına gönderilmediğini gösteriyor bu da çok ciddi bir sorun.

Instagram 6 haneli kod sorununun yaşanmasının en büyük sebebi milyonlarca kişinin bulunduğu sunucudaki aşırı yüklenmedir. Hesabınızda herhangi bir şüpheli giriş olduğunda doğrulamanız gereken kod Instagram’da son derece önemli. Instagram böyle durumlarda anında mail ve mesaj göndererek hesabınızın gizliliğini sağlamanızı talep ediyor eğer bu işlemi yapmazsanız hesabınız devre dışı bırakılır.

Instagram 6 haneli kod gelmiyor hatası nasıl çözülür?

Instagram tarafından size 6 haneli kod ulaşmıyorsa aşağıdaki tekniği adım adım takip etmenin sorununuzu çözecektir.

  • İlk olarak Instagram uygulamasını tamamen kapatın.
  • Ardından uygulamanın çerezlerini temizleyin.
  • Sonrasında VPN’e bağlanın, VPN’ininiz yoksa telefonunuza VPN uygulaması indirebilirsiniz.
  • Instagram uygulamasına yeniden giriş yapın.
  • Güvenlik kodunu talep edin.
  • Yüzde 95 ihtimalle Instagram, 6 haneli kodu size ulaştırılacaktır.

Instagram’daki en moral bozucu problemlerden biri olan Instagram 6 haneli kod gelmiyor sorunu ne yazık ki zaman zaman karşılaşabileceğimiz bir durum. Hesabınıza erişemediğiniz anlarda yaşanması nedeniyle, 6 haneli kodla hemen ulaşmanız sizin hesabınızın güvenliği için çok önemlidir. Instagram 6 haneli kodu yukarıdaki adımları sırasıyla takip ederek kısa bir süre içerisinde mail ya da mesaj ile alabilirsiniz.